Česká republika

Česká republika sice není moc velká země, ale kromě moře najdete tu vše.

Najdete tady jak velká moderní města, tak i malé vesnice, nádhernou přírodu, kulturní aktivity i zabavu. S rozlohou asi 80 000 kilometrů cetverecnych a populací o něco více než 10 milionů lidí je to místo, které není přeplněné ani prazdny.

 

Hlavním městem je Praha, ktere je zname po celém světě svymi historickymi památkami a jedinečnou atmosférou. Obzvlášt krásnym se stava před vánočním obdobi, kdy ulice jsou vyzdobené a na náměstí jsou vánoční trhy.

 

Češi jsou přátelští, vstřicní a ochotní pomoci, mladší generace často také vykazují zájem o jiné kultury.

 

Užitečné jsou informace o cenách zde. Ve srovnání s mnoha dalšími evropskými zeměmi je Česká republika poměrně levným místem.

 

Za jedno euro si můžete v hospodě koupit bochník chleba nebo pivo. Pokud jde o značkové oblečení, je to naproti tomu dražší než například v Londýně.

 

Pokud jde o dopravu, v celé zemi jezdí autobusy a vlaky. Všechny spoje, včetně veřejné dopravy všech měst, obci a vesnic, lze nalézt v aplikaci nebo na internetových stránkách IDOS, které jsou široce využívané a spolehlivé.

 

Pocasi v Cesku je docela teplé, průměrná roční teplota je od 5 °C do 10 °C. Na horach někdy teplota muže klesnout pod minus 20 stupňů Celsia, proto, ať už přijedete v září nebo v únoru, ujistěte se, že si vezmete s sebou nějaké teplé oblečení.

 

Bohužel zde není příliš mnoho lidí, kteří dobře mluví anglicky. Ale vzhledem k tomu, že čeština je slovanský jazykje velmi snadné se ho naučit.